Relacja z Marszu dla życia i rodziny - Tarnobrzeg 2016 

II Kongres Rodziny

 

Zaproszenie na II Kongres Polskiej Rodziny pod hasłem: Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd.

Jednym z głównych wniosków wypracowanych podczas I Kongresu Polskiej Rodziny (kwiecień 2013 r.) było przekonanie, że aby wybrnąć z bieżącego kryzysu ekonomicznego oraz bardziej trwałego i groźnego kryzysu cywilizacyjnego, należy przywrócić tradycyjne miejsce i rolę rodziny w społeczeństwie i państwie. Uważamy, że podstawowym warunkiem efektywnego wypełniania funkcji przez rodzinę jest stworzenie otoczenia – kulturowego, prawnego i ekonomicznego – w którym mogłaby ona swobodnie realizować swoje potrzeby oraz rozwijać talenty osób ją tworzących. Najbliższym otoczeniem rodziny jest wspólnota lokalna zorganizowana w samorząd terytorialny. Dlatego też w trakcie tegorocznego Kongresu będziemy chcieli skoncentrować się na relacjach rodziny z samorządem i jego instytucjami.

Podsumowaniem prac II Kongresu Polskiej Rodziny będzie przyjęcie Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, na podstawie którego organizacje i ruchy społeczne uczestniczące w Kongresie będą przyznawały Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie.

Zapraszamy do udziału w II Kongresie Polskiej Rodziny w przekonaniu, że dzięki wymianie myśli i konsekwentnemu wdrażaniu przemyślanych rozwiązań możemy realnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Wyrażamy nadzieję, że ostatecznym beneficjentem przedstawionych w trakcie Kongresu rozwiązań będą Polskie Rodziny. 

DATA: Sobota, 17 maja 2014 r. 
START: Godzina 9.30 
GDZIE: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Dewajtis 5 

INFORMACJE DODATKOWE:
www.centrumzyciairodziny.org

ORGANIZATOR: Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny ul. Nowogrodzka 42/3 00-695 Warszawa tel./fax +48 22 629 11 76 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa Program Kongresu.

Serdecznie zapraszamy na II Kongres Polskiej Rodziny! Będzie to spotkanie osób i organizacji, dla których promocja fundamentalnych wartości - życia i rodziny - są celem i motywem działania. Nasz wspólny udział i zaangażowanie będzie krokiem w kierunku polityki, służącej Polskim Rodzinom. Z wyrazami szacunku

Organizatorzy