Relacja z Marszu dla życia i rodziny - Tarnobrzeg 2016 

Marsz dla Życia i Rodziny 2014

 

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu zaprasza na III Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. 8 czerwca 2014r. godzina 12.30- Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Tarnobrzegu. W niedzielę – 8 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz trzeci, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku, będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej ich święta.

Tarnobrzeżanie spotykają się na Pl. Bartosza Głowackiego o godz 12.30. Marsz rozpocznie się mszą świętą, a zakończy piknikiem rodzinnym zorganizowanym w parku przy parafii Chrystusa Króla. Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 130, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast.

Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty, z drugiej, przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo, wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy ks. Tomasz Cuber, dyrektor Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, organizator Marszu.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje ks. Cuber. Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się mszą św. dziękczynno-błagalną za tarnobrzeskie rodziny (godz. 12.30, Pl. Bartosza Głowackiego), celebrowaną przez ks. biskupa Edwarda Frankowskiego. Następnie uczestnicy Marszu przejdą ulicami: Mickiewicza i Niepodległosci do parafii Chrystusa Króla, gdzie zorganizowany zostanie wieńczący Marsz Piknik Rodzinny.

Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji. Piknik Rodzinny to tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie też dobrej muzyki. – Podczas Pikniku zorganizowana zostanie ciesząca się olbrzymią popularnością loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Na pewno wielką frajdę najmłodszym sprawi plac zabaw z dmuchanymi urządzeniami zabawowymi, a rodziców zainteresują stoiska, na których różni wystawcy zaprezentują swe rękodzieła. Podczas trwania Pikniku będzie można się posilić i pokosztować dań z grilla, chleba ze smalcem, czy bigosu. Na pewno wiele emocji dostarczą rodzinne zmagania kulinarne - wymienia ks. Adam Marek, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Na piknikowej scenie w programach artystycznych zaprezentują się przedszkolaki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, młodzież z Gimnazjum w Ślęzakach oraz zespół Dzikowianie. Gościnnie w Tarnobrzegu zagrają zespoły z Białegostoku, w tym jeden wykonujący muzykę Wschodu.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli: Biskup Diecezji Sandomierskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Statosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Prezydent Tarnobrzega. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie: www.pomocrodzinie.tbg.net.pl Organizator Tarnobrzeskiego Marszu dla Życia i Rodziny: Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu Partnerzy: Parafia Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, Zespół Szkół Katolickich w Tarnobrzegu, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Patronie medialni: Radio Leliwa, Katolicka Telewizja Serbinów, Telewizja Lokalna, Miejska Telewizja Tarnobrzeg

Program Marszu:
12.30 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Edwarda Frankowskiego na placu Bartosza Głowackiego
13.40. Formowanie Marszu
13.50. Start kolumny marszowej ul. Mickiewicza i Niepodległości
14.30. Finał Marszu-piknik Rodziny przy parafii Chrystusa króla