Relacja z Marszu dla życia i rodziny - Tarnobrzeg 2016 

Rekolekcje Szczęśliwy Dom

W dniach 21-23 listopada w parafii św. Barbary odbyły się Tarnobrzeskie Rekolekcje dla Małżeństw. Zorganizowane zostały przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Na zaproszenie ks. Tomasz Cubera dyrektora KCPR, nauki rekolekcyjne głosił ks. Eugeniusz Plech duszpasterz Akademicki z Opola. Hasłem rekolekcji był „Szczęśliwy Dom”.

Rekolekcjonista w słowach skierowanych do uczestników poruszał problemy, jakie dotykają każdą polską rodzinę. Przywoływał również doświadczenie własnego domu rodzinnego. Mówił o trudnościach jakie przeżywają rodziny, małżonkowie i dzieci na poszczególnych etapach swojego duchowego rozwoju. Zwracał uwagę na relacje międzyludzkie. Podczas nauk akcentował jak wiele zależy od rozmów, jak budować szczęśliwy rodziny dom posługując się słowem i gestem. Bo im więcej słów i prostych zwykłych gestów (uśmiech, spojrzenie, przytulenie), tym więcej szczęścia w domu. Wzywał by każdy był światłem dla swoich bliskich.

W słowach na zakończenie rekolekcji po raz kolejny mówił do zgromadzonych „Doświadczenie domu jest w każdym człowieku. Kiedy świadomie zapraszamy Boga do swojego serca i mówimy Mu bądź też w moim domu to Bóg zmienia dom i zmienia serce”. Każdy, kto nie mógł osobiście uczestniczyć w rekolekcjach miał możliwość oglądnięcia i wysłuchania ich dzięki transmisji prowadzonej przez Katolicką Telewizję Serbinów. Rekolekcje są dostępne na stronie http://tv.serbinow.pl/.